Off Camber Data - verze 60

Verze 60, opravdu hodně novou verzi pro vás máme připravenou. Hlavní novinkou je tentokrát…: PODPORA VIDEA!

Nyní můžete přiradit GoPro video ke každé vaší jízdě. Když najedete myší na místo v grafu, OCD vám ukáže přesný čas ve videu odpovídající pozici kurzoru. To znamená, že můžete velmi přesně porovnávat stopy a brzdné body. Také to ohromně pomáhá ve chvíli, kdy vidíte podivná data a chce zjsitit, co se v té době dělo za volantem.

Můžete také kliknout na video a začít ho přehrávat. Bude přehráno jedno video pro každé vybrané kolo, přičemž můžete mít až čtyři ve stejnou chvíli. Můžete si také zvolit část grafu a odpovídající část videa různých kol si přehrát zároveň. Tuto pasáž bude OCD přehrávat znovu a znovu. To je velmi užitečné, když chcete tuto pasáž specificky porovnat ( z více různých kol) a side-by-side uvidíte, co se dělo.

Některé věci, co stojí za zmínku:

– Toto jsme zkoušeli pouze s videi GoPro. Pravděpodobně by to mělo také spolupracovat s ostatními kamerami, ale nemůžeme to v tuto chvíli oficálně potvrdit, protože jsme to dosud nezkusili.

– V tuto chvíli je třeba synchronizovat video s daty ručně. Máme prototyp, který to dokáže automaticky, což samozřejmě ušetří spoustu času, ale v tuto chvíli potřebujeme ještě spoustu dat a videí k řádnému otestování.

Video je super, ale máme ještě některé další funkce a také opravy:

– Rozšířili jsme databázi okruhů. Samozřejmě stále můžete vytvářet vlastní nastavení okruhů, ale s databází můžete být připraveni dříve, než poprvé vyjedete. Také si můžete být jisti, že používáte stejné nastavení jako vaši přátelé či kolegové, takža data jsou naprosto srovnatelná.

– OCD nyní sleduje, které jízdy jse již importovaly dříve. Ve výchozím nastavení je nenechá importovat do stejného cyklu znova. Ale stále to můžete udělat že půjdete do Menu → Soubor – > Importovat vše.

– Zvláště při spuštění mnoho programů zároveň, OCD trvalo dlouho, než se nastartuje. Práce na výkonu nikdy nekončí, tam je vždy co dělat, ale dali jsem nějaký čas do urychlení studených startů programu. Pokud máte hodně běžících programů, měli byste pocítit velký rozdíl.

– Chtěli jsme trochu upravit vzhled grafů a tak jsme vystínovali každou čáru dat v grafu.

– Některé teplotní kanály byly v OCD uvedeny s větší přesností, než senzory mohou vůbec poskytnout. Upravili jsme tak přesnost těchto kanálů.

– Často je velmi obtížné vidět barevné zvýrazně ní pro Min a Max hodnoty v obrazovce těchto hodnot. Proto jsme je dali tučně.

– Při importu více jízd vjednu chvíli nyní OCD udržuje popisky z jedné jízdy do další. Tímto způsobem, když máte více jezdců přicházející ze stejné jízdy, můžete nastavit popisek prvnímu z nich a kliknutím na „Importovat“ pro všechny ostatní.

– Při vytváření nové konfigurace UniBoxu, OCD nyní začíná výchozím nastavením, namísto prázné konfigurace.

Jako obvykle, novou verzi nejdete na stránce „OCD Software“, nebo jednoduše restartujte vaši starší verzi programu Off camber Data a aktualizujte ji.

Pokud byste chtěli přispět a pomoci nám, neváhejte se vyjádřit na info@uniprolaptimer.cz

A na závěr, na aktualizaci češtiny se intenzivně pracuje.