Vykreslení jízdní stopy do satelitní mapy okruhu

Vykreslení jízdní stopy do satelitní mapy okruhu

Co takhle porovnat vaše různé stopy a najít tu ideální nebo porovnat stopy více jezdců? Díky programu OFF CAMBER DATA a laptimeru UNIPRO 6005 UniGo žádný problém. Jediné, co k této funkci potřebujete je program Google Earth. Jak na to?

UNIPRO 6005 UniGo disponuje přijímačem GPS signálu, což umožňuje vykreslit jízdní stopu každého kola s velmi vysokou přesností. V programu OFF CAMBER DATA pak stačí vaše data exportovat do souboru programu Google Earth a poté už zbývá jen detailně zkoumat stopy na satelitní mapě okruhu.

Jak na to?

Pravým tlačítkem myši klikněte na hlavičku jízdy a zvolte „Exportovat jízdu“ a poté „pro Google Earth…“

earth01nahled

Nyní se vám otevře okno pro zvolení kanálů. Není moc důležité, který zvolíte, ale zvolte jen jeden, například „GPS Rychlost“

earth02nahled

Následně se vám otevře standartní ukládací okno. Soubor ve formátu .kml pojmenujte a někam ho uložte.

earth03nahled

Teď už zbývá uložený soubor otevřít. Spustí se vám progrma Google Earth a výsledek by měl vypadat nějak takto. Můžete vidět stopy čtyř různých kol, kde je možné zpozorovat různé průjezdy zatáčkami ovlivněné zejména předjížděním.

earth04nahled

Pozn. Bohužel ještě v Google Earth není zmapovaná nová verze okruhu v Lonatu, proto prosím omluvte tento menší nedostatek, který nedokážeme ovlivnit. Alespoň je vidět, kudy vede nová dráha :)

Pokud nemáte program Google Earth nebo ho vůbec neznáte, informace včetně možnosti stažení najdete zde.